Основно училище „Петко Р. Славейков“ спечели първото място в ученическите игри по футбол (5-7 клас)

Призът за първото място в ученическите игри по футбол в община Ямбол през учебната 2022/23 година бе спечелен от Основно училище „Петко Р. Славейков“. Неговият отбор се състезава в конкуренцията на още 7 тима от Ямбол – ПМГ „Атанас Радев“, ОУ „Христо Смирненски“, ОУ „Николай Петрини“, ОбУ „Д-р Петър Берон“, СУ „Св. Климент Охридски“, ОУ „Йордан Йовков“ и ОУ „Любен Каравелов“.

Останалите отбори, които допълват челната тройка са ОУ „Любен Каравелов“ на второ място и ПМГ „Атанас Радев“ на трета позиция.

В индивидуалното класиране наградата за голмайстор спечели Александър Динев от ОУ „Петко Р. Славейков“. Най-добър защитник на състезанието стана Теодор Димитров от същото училище, а техният съотборник Александър Насков се превърна в най-добрия вратар. Учител на шампионите е Георги Георгиев.

Най-полезен играч на състезанието стана Денислав Величков от ОУ „Любен Каравелов“ с учител Емил Иванов.

През тази седмица продължават финалните състезание от общинския етап за юноши 8-10 и 11-12 клас, като се очаква до петък да приключат състезанията във всички възрастови групи.

Източник: delnik.net