Д-р Димитринка Ралева е починалият личен лекар от Ямбол
Д-р Ралева е починалият личен лекар от Ямбол, научи “Делник”. Пръв за починал медик от Ямбол, който е седмият лекар жертва на коронавирус, съобщи днес здравният министър.
Д-р Ралева е починала днес в Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина”Н. И. Пирогов” в София.
Тя е на 85 г. Положителната й проба за коронавирус беше оповестена на 7 август, първоначално беше приета в ямболската болница, след което е постъпила за лечение в УМБАЛСМ “Н. И. Пирогов”. Придружаващото й заболяване е било артериална хипертония.
От Български лекарски съюз съобщиха, че изказват своите дълбоки съболезнования на семейството, близките и колегите на починалата д-р Димитринка Ралева – общопрактикуващ лекар от гр. Ямбол.
“С болка и прискърбие посрещнахме новината за смъртта на нашия колега.
На 85-годишна възраст д-р Ралева изгуби битката с коварната болест, но с достойнство изпълняваше своя професионален и морален дълг.
Поклон пред нейната всеотдайност и смелост.
Светла й памет!”, се казва в официалното им съобщение, публикувано на тяхната интернет страница.
Изказваме най-искрени съболезнования на роднините и близките на д-р Ралева! Поклон пред светлата й памет!
Източник: delnik.net











